logo
close
Jak czyścić meble tapicerowane

Jak czyścić meble tapicerowane?

1 lipca 2018
simpli Komentarze: 0 Kategoria: Inne

Meble tapicerowane co jakiś czas wymagają dokładnego czyszczenia. Różnego rodzaju zbrudzenia, które zostaną pozostawione, brak prawidłowej pielęgnacji sprawi, że będą wyglądały nieestetycznie. Co istotne, w wielu sytuacjach, nie ma potrzeby wzywania specjalistów od czyszczenia mebli tapicerowanych. Czyszczenie można przeprowadzić samodzielnie, poprzez wykorzystanie odpowiednich środków. Wszystko tak naprawdę zależy od poziomu zabrudzeń oraz materiału obiciowego.
Jak czyścić meble tapicerowane? Jakich sposobów użyć, aby były czyste i prezentowały się niezwykle okazale?

Kanapa ze skóry. Jak ją dokładnie wyczyścić?

Skóra jest specyficznym materiałem i na jej żywotność ma wpływ wiele czynników. To nie tylko kwestie związane ze zwykłymi zabrudzeniami. Meble z obiciem skórzanym mogą dość szybko ulegać degradacji, jeżeli wystawione są na promienie słoneczne, w pomieszczeniu jest zbyt wysoka temperatura lub też powietrze okazuje się zbyt suche. Dobrze jest więc trzymać meble skórzane z dala od okna, równocześnie dbając o odpowiednią temperaturę we wnętrzu.

Prawidłowe dbanie o meble skórzane wymaga generalnej konserwacji co około 4 miesiące. Należy do tego celu wykorzystać odpowiednie preparaty. Na rynku można znaleźć specjalistyczne środki, dedykowane tylko i wyłącznie do skór meblowych. Początkowa faza czyszczenia wymaga przygotowania mieszanki letniej wody i specjalnego środka do mebli skórzanych. Wszystko należy rozprowadzić w niewielkich ilościach po całym materiale. Po nałożeniu preparatu całość przeciera się miękkim ręcznikiem.

Bawełna. Jak czyścić tego typu tapicerkę?

Do czyszczenia tapicerki bawełnianej używa się specjalistycznych pianek, które oczywiście mogą być użyte na tego typu materiale. Jednak zanim cokolwiek zostanie nałożone na tapicerkę, konieczne jest dokładnie odkurzenie całej powierzchni. Dopiero po tym fakcie nakłada się specjalną piankę. Środek musi „popracować”, co zazwyczaj oznacza, że ściera się go dopiero po upływie około 60 minut.

Welurowa tapicerka. Czego tutaj użyć?

Przed odpowiednim czyszczeniem dedykowanym środkiem, trzeba bardzo starannie welurową tapicerkę odkurzyć. Następnie należy wykorzystać specjalny preparat do welurowych tapicerek. Taki preparat po nałożeniu się pozostawia. W zależności od poziomu zbrudzenia konieczne jest odczekanie kilku godzin, aż dokładnie się wchłonie i znikną zabrudzenia.

Nie zawsze należy samodzielnie czyścić meble tapicerowane

Kiedy zabrudzenia są dość mocne, samodzielne ich sprzątanie nie będzie dobrym pomysłem. Nieumiejętne użycie środków czyszczących może zniszczyć mebel. Równocześnie nawet najmocniejsze preparaty mogą sobie nie poradzić z konkretnego typu zabrudzeniami. W takich sytuacjach należy zainwestować w pomoc specjalistycznych firm czyszczących.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności