logo
close

Jak samodzielnie usunąć rysy z mebli?

10 maja 2018
simpli Komentarze: 0 Kategoria: Inne

Meble mają to do siebie, że z czasem zaczynają niszczeć. Szczególnie problematyczne okazują się najróżniejszego rodzaju rysy, które wyglądają nieestetycznie. Jednak okazuje się, że nie jest to duży problem, szczególnie że istnieje wiele domowych sposobów na pozbycie się ich. Jak samodzielnie usunąć z rysy z mebli? Jakie metody są najbardziej skuteczne?

Usuwanie rys z mebli

Orzechami

Doskonałe rozwiązanie w przypadku drewnianych mebli o ciemniejszej kolorystyce. Orzechy włoskie idealnie nadają się do zamaskowania rys, gdyż są miękkie. Wystarczy wziąć cząstkę orzecha i przecierać miejsce, gdzie widoczna jest rysa. Po pewnym czasie rysa nie powinna być widoczna. Kiedy meble są w jaśniejszej kolorystyce, można używać migdałów.

Torebką z herbatą

Wystarczy jedna torebka czarnej herbaty, zalana lekko wrzątkiem. Po kilku minutach bierze się wacik i zanurza go w herbacie. Następnie nasiąknięty wacik dokładnie wyciska się w miejscach, gdzie pojawiły się rysy, po czym wszystko wyciera się ręcznikiem kuchennym. Całość należy wykonywać do momentu, aż rysa będzie w kolorze mebla.

Pomadką do ust, kredką do oczu

Kredka do oczu lub pomadka do ust doskonale sprawdzi się w walce z rysami na meblach. Oczywiście ich kolorystyka powinna być idealnie dopasowana do powierzchni mebla. Jak zadziała ta metoda? Po prostu szczelina, jaka powstała w wyniku rysy, zostanie wypełniona i nie będzie już widoczna.

Olejem roślinnym w połączeniu z sokiem z cytryny

Roztwór powstały z połączenia oleju i soku z cytryny znakomicie poradzi sobie z płytkimi, małymi rysami. Wystarczy zmieszać ze sobą w takich samych proporcjach sok z cytryny i olej roślinny. Następnie powstałym roztworem zwilżyć szmatkę i delikatnie pocierać rysę.

Woskiem retuszerskim oraz pisakiem retuszerskim

Można skorzystać z profesjonalnych rozwiązań do minimalizacji zadrapań i rys w meblach. Pisaki retuszerskie oraz wosk retuszerski doskonale sobie radzi z rysami na meblach. Wystarczy tylko dobrać jego kolor pod barwę mebla i przystąpić do pracy.

Fusami z kawy

Doskonale nadają się do mebli o ciemniejszej kolorystyce i znakomicie tuszują widoczne rysy. Wystarczy fusy z kawy nałożyć na patyczki do uszu, a następnie dokładnie rozprowadzić w powstałej szczelinie.

Pastą do butów

Działa podobnie jak fusy z kawy. Cienki pędzelek należy starannie namoczyć w paście do butów, a następnie wypełnić w szczelinie

Farbą olejną

Olejna farba powinna być starannie naniesiona na rysie. Należy uważać, aby nie nanieść jej na mebel, dlatego zaleca się używanie naprawdę cienkich pędzelków. Chcąc dokładnie zamaskować rysę, farba olejna powinna być ciemniejsza od barwy zadrapanego mebla.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności