logo
close

Jak skutecznie pozbyć się muszki owocówki?

6 czerwca 2018
simpli Komentarze: 0 Kategoria: Kuchnia

Lato, jesień to czas, kiedy pojawiają się muszki owocówki. Wystarczy owoc, który za długo leży i ulega fermentacji, aby spora ich ilość zagościła się w mieszkaniu. Zwabione do mieszkania muszki owocówki mają również tendencję do szybkiego rozmnażania. Jak walczyć z takimi muszkami? Jak nie dopuścić do ich pojawienia się? Jakie metody usuwania muszek owocówek są najbardziej skuteczne?

Co przyciąga muszki owocówki?

Muszki owocówki przyciąga wszystko to, co fermentuje. Dodatkowo w takich miejscach muszki składają jaja. Dlatego należy niezwykle starannie zadbać o porządek w domu. Od czego należy zacząć? Dokładny przegląd owoców, wyrzucenie tych przegniłych, a także napoczętych jest obowiązkowy.

Należy dokładnie wymyć naczynia, w których to znajdowały się napoje owocowe czy też wino. Muszki owocówki lubią również wazony z kwiatami. Dlatego wazon gdzie stały kwiaty musi zostać starannie umyty.

Aby nie dopuścić do ataku muszek owocówek, trzeba regularnie i bardzo starannie dbać o porządek w kuchni, szczególnie w miejscach, gdzie mogą zbierać się resztki pokarmu. Wszelkie blaty, deski do krojenia powinny przejść proces dokładnego czyszczenia. Warto tutaj pamiętać również o regularnym czyszczeniu kosza na śmieci.

Jak pozbyć się muszek owocówek?

Skoro muszki owocówki znalazły się w domu, należy użyć skutecznych metod ich pozbycia się. Jakie sposoby będą najbardziej skuteczne?

Wśród domowych środków wabiących muszki owocówki, najlepszym jest ocet jabłkowy. Co należy dokładnie zrobić? Wlewamy go do miseczki, którą następnie powinno się pozostawić w dobrze dostępnym miejscu. Może to być stół kuchenny lub blat. Jeżeli do octu dodatkowo wlejemy sok z cytryny, znacznie wzmocnimy działanie. Muszki owocówki zostaną zwabione do pułapki bez wyjścia, dzięki czemu ich wyłapanie jest banalnie proste.

Naturalnie można korzystać z oferty sklepów ogrodniczych, które posiadają w asortymencie różnego rodzaju pułapki. Koszt zakupu takiej pułapki nie jest wysoki, natomiast gwarantuje doskonałą skuteczność. Dbając o porządek w kuchni, można mieć pewność, że muszki owocówki nie pojawią się ponownie. Należy wystrzegać się pozostawiania przekrojonych owoców i warzyw. Jeżeli takowe się posiada, to konieczne trzeba przechowywać je w lodówce. Naprawdę nie potrzeba wielu zabiegów, aby nie mieć styczności z muszkami owocówkami.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności