logo
close

Jak skutecznie wyczyścić szafki kuchenne?

13 czerwca 2018
simpli Komentarze: 0 Kategoria: Kuchnia

Szafki w kuchni szybko ulegają zabrudzeniom, co wynika z ich położenia. Oprócz tradycyjnego kurzu, brudu dokłada się tłuszcz i inne zabrudzenia, powstające w trakcie przygotowywania posiłków. Meble kuchenne wymagają szczególnej opieki, wyjątkowego dbania o porządek.

Porządek w kuchni, czyste meble kuchenne to nie tylko kwestia estetyki. To również dbałość o własne zdrowie. Przecież przygotowanie jedzenia w brudzie nie jest zbyt mądre. O ile jednak dbałość o blaty, częste ich przecierane jest nawykiem wykonywanym po każdej pracy kuchennej, o tyle dbanie o szafki kuchenne odbywa się rzadko. Jak zadbać o czyste szafki w kuchni? Ja skutecznie poradzić sobie z najtrudniejszym brudem?

Czym najlepiej wyczyścić szafki kuchenne

Sprzątając kuchnię, chcąc perfekcyjnie poradzić sobie z szafkami kuchennymi, na których osiadł tłuszcz, koniecznie należy postawić na sprawdzone środki. Mogą to by zarówno gotowe preparaty, jak i środki przygotowane samodzielnie.

Płyn do mycia naczyń i woda to bardzo prosta kompozycja, która pozwoli skutecznie pozbyć się nie tylko kurzu, ale i poważniejszych zabrudzeń z szafek kuchennych. Kilka łyżek płynu wymieszanego w ciepłej wodzie i można zabierać się do wycierania. Należy jednak pamiętać, aby używać odpowiednich zmywaków kuchennych lub ściereczek z mikrofibry. Nie mogą być zbyt wilgotne i szorstkie, gdyż mogą poniszczyć drewniane powierzchnie szafek. Po skończonym czyszczeniu wystarczy wszystko dokładnie wytrzeć papierem ręcznikowym.

Dobrym pomysłem na frontowe elementy szafek kuchennych, gdzie znajdują się elementy szklane, jest płyn do mycia okien. Wystarczy rozprowadzić odpowiednie jego ilości i starannie przetrzeć ręcznikiem papierowym.

Praca w kuchni prowadzi często do pojawiania się nietypowych, trudnych do usunięcia zabrudzeń. Sprzątając meble kuchenne, będzie walczyło się nie tylko z kurzem cy tłuszczem. Kiedy preparaty czyszczące nie mogą sobie poradzić ze specyficznymi zabrudzeniami, dobrze jest skorzystać z domowych metod czyszczących. Wystarczy soda oczyszczona rozprowadzona na szmatce. Szmatką czyścimy zabrudzenia i czekamy, aż brud zniknie. Następnie takie miejsce należy przetrzeć wilgotną szmatką. Innym sposobem brudu na szafkach, blatach kuchennych jest ocet. Do szklanki wystarczy wlać w równomiernych ilościach ocet oraz ciepłą wodę zmieszaną z płynem do mycia naczyń. Sposób czyszczenia identyczny jak w przypadku użycia sody oczyszczonej. Skuteczność działania gwarantowana.

Dobry plan sprzątania mebli kuchennych to podstawa

Żeby skutecznie posprzątać meble kuchenne, należy wszystko starannie zaplanować. Na początku warto posprzątać wnętrza szafek. Kiedy panuje w nich porządek, przystępuje się do kolejnego etapu. Czyści się szafki od góry, zawsze ku dołowi. Należy pozbyć się kurzu, zabrudzeń ze szczytów szafek. Na sam koniec prac porządkowych pozostaje dokładne czyszczeni frontów kuchennych.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności