logo
close

Jak umyć lodówkę?

1 maja 2018
simpli Komentarze: 0 Kategoria: Kuchnia

Lodówka powinna być czyszczona regularnie, aczkolwiek wiele osób o tym zapomina. Większość z nas zabiera się za to zajęcie, dopiero w sytuacji, gdy czuje nieprzyjemne zapachy lub gdy jakiś produkt np. mleko zalało wnętrze. Niestety to błąd, gdyż lodówki powinny być czyszczone cyklicznie, dzięki czemu uniknie się nie tylko przykrych zapachów, ale również ochroni przed bakteriami. Jak umyć lodówkę prawidłowo? Jak poradzić sobie z tym tylko pozornie trudnym zadaniem?

Przygotowanie lodówki do porządków

Zanim rozpoczniemy czyszczenie lodówki, powinno się ją odłączyć od sieci elektrycznej. Następnie trzeba wyciągnąć wszystkie produkty, które w niej się znajdują. Przy tym działaniu warto dokładnie sprawdzić żywność, datę ważności, czy nadają się jeszcze do użytku. Należy również zadbać o produkty z zamrażarki, szczególnie kiedy jest ich dużo. Mała lodówka turystyczna lub odpowiednie torby termiczne, pozwolą zabezpieczyć mrożone produkty na czas porządków.

Po opróżnieniu lodówki należy wyjąć wszystkie szuflady, półki i dokładnie je umyć. Koniecznie trzeba pamiętać również o dokładnym ich osuszeniu, gdyż można je włożyć do lodówki, kiedy będą kompletnie suche.

Mycie lodówki

Przystępując do mycia lodówki, warto przygotować sobie ciepłą wodę i trochę płynu, np. do zmywania. Należy dokładnie przetrzeć każdy kawałek wnętrza lodówki, równocześnie pamiętając o tym, aby pozbyć się wszelkich pozostałości po żywności. Często małe drobinki żywności mogą zalegać w szczelinach. Nie wolno ich tam pozostawić. Osoby stawiające na w pełni naturalne środki do czyszczenia lodówki, mogą skorzystać z mieszanki wody i octu. Jest to roztwór skuteczny jak ten z wody i płynu.

Mycie zamrażarki

Posiadanie lodówki z systemem No Frost nie wymaga większych zabiegów związanych z rozmrażaniem zamrażarki. Wszystko odbywa się w taki sam sposób jak mycie lodówki. Posiadając zaś tradycyjną lodówkę, należy na wstępie rozmrozić zamrażarkę, dokładnie pozbywając się szronu,  lodu z jej ścianek. Czyszcząc zamrażarkę z lodu i ze szronu, nie powinno się używać ostrych przedmiotów np. noży. Mogą one zniszczyć urządzenie. Najlepiej odczekać aż stopniej i będzie można się go pozbyć bezproblemowo. Kiedy zamrażarka jest rozmrożona, czyści się ją dokładnie i identycznie jak pozostałe elementy wnętrza lodówki.

Mycie lodówki z zewnątrz

Umycie lodówki z zewnątrz nie jest skomplikowane i nie zabiera wiele czasu. Wystarczy użyć ściereczki namoczonej w roztworze z wody i płynu do zmywania. Dokładnie przetrzeć obudowę i gotowe. Tył lodówki, gdzie znajdziemy obudowę stalową, należy przetrzeć suchą ściereczką, gdyż w większości przypadków gromadzi się tam jedynie kurz.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności