logo
close

Jak wyczyścić mikrofalówkę?

7 kwietnia 2018
simpli Komentarze: 0 Kategoria: Kuchnia

Kuchenka mikrofalowa jest urządzeniem AGD, z którego dość często się korzysta. Jej posiadanie znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie. Praktycznie każdego dnia, za jej pomocą wykonuje się najróżniejsze czynności. Od rozmrażania, przez podgrzewanie, a skończywszy na gotowaniu. Im częściej jest w użyciu, tym szybciej ulega zabrudzeniom. Nieczyszczona szybciej ulega zniszczeniu, niekorzystnie wpływa na produkty, które są przygotowywane. Należy zatem regularnie dbać o jej czystość. Jak wyczyścić mikrofalówkę? Jaki środki czyszczące są najskuteczniejsze?

Regularne dbanie o czystość

Niedopuszczenie do odkładania się resztek pokarmu. Zapobieganie zwiększającemu się zabrudzeniu. Warto regularnie dbać o własną kuchenkę mikrofalową. Każde użycie kuchenki powinno zakończyć się jej wyczyszczeniem. Wystarczy za pomocą wilgotnej ściereczki dokładnie przetrzeć wnętrze. To działanie profilaktyczne, dzięki któremu żaden osad, drobne zabrudzenia nie pozostaną na dłużej. Pozostawiony brud ma niekorzystne działanie, nie tylko na żywotność i właściwości urządzenia, ale przede wszystkim na jakość później przygotowanych potraw. Mieszanka zapachów, rozkładające się resztki, raczej nie są pożądanym składnikiem nowych potraw.

Czym nie należy czyścić kuchenek mikrofalowych?

Decydując się na mycie kuchenki mikrofalowej, należy unikać pewnej grupy akcesoriów kuchennych. Na pewno nie jest wskazane czyszczenie sprzętu z użyciem myjek mających ostre końcówki, czy też akcesoriami drucianymi. Równocześnie nie powinno używać się tradycyjnych środków do czyszczenia innych elementów kuchennych. Jedyne co można wykorzystać ze środków  kuchennych, do prawidłowego wyczyszczenia kuchenki mikrofalowej, to małe ilości płynu do naczyń.

Domowe sposoby na wyczyszczenie mikrofalówki

Oczywiście dbając o własny sprzęt AGD, taki jak kuchenka mikrofalowa, warto wykorzystać sprawdzone, domowy metody czyszczenia. Każdy w prosty i szybki sposób, może przygotować sobie doskonałe, naturalne środki czyszczące, które pozwolą usunąć każdy rodzaj zabrudzenia.

Do czyszczenia zabrudzeń wewnątrz kuchenki można wykorzystać przeróżne produkty, dostępne w każdej kuchni. Przykładowo na duże zabrudzenia, najlepszym rozwiązaniem będzie zmieszanie 3 łyżek sody oczyszczonej z wodą, a następnie wstawienie ich w naczyniu do mikrofalówki. Ustawienie podgrzewania na około 5 minut, po czym dokładnie wytarcie wnętrza. Mniejsze zabrudzenia nie wymagają stosowania sody oczyszczonej. W zupełności wystarczy mieszanka cytryny i wody. Mieszankę również należy podgrzewać około 5 minut. Mniejsze, świeże zabrudzenia, tłuszcz znikną. Dodatkowo po wszystkim w kuchence pozostanie przyjemny zapach.

Elementy konstrukcyjne, takie jak talerz obrotowy urządzenia, należy myć ręcznie. Mycie standardowe, za pomocą płynu do mycia naczyń. Ręczne mycie gwarantuje bezpieczeństwo talerza obrotowego, nie zostanie on w żaden sposób zniszczony, co może mieć miejsce, kiedy zostanie wrzucony do zmywarki.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności