logo
close

Jak wyczyścić kabinę prysznicową?

5 maja 2018
simpli Komentarze: 0 Kategoria: Łazienka

Osad kamienny z mydła i wody, pojawiający się grzyb, widoczne ślady pleśni, a także liczne zabrudzenia w miejscach trudno dostępnych. Osoby posiadające kabiny prysznicowe mają nie lada problem z zadbaniem o ich czystość. Niekoniecznie mowa tutaj o tych, które nie dbają o porządek. Łazienka to przecież miejsce specyficzne, gdzie zawsze występuje nadmiar wilgoci, a ich wentylacja jest utrudniona. Mało kto może pozwolić sobie na codzienne sprzątanie. Jak zatem poradzić sobie z niechcianym brudem? Jak wyczyścić kabinę prysznicową, aby prezentowała się idealnie?

Dokładne spłukiwanie kabiny po wzięciu prysznica

Najważniejsze jest, aby po każdym wziętym prysznicu, dokładnie spłukać kabinę. W trakcie mycia używa się najróżniejszych kosmetyków, płynów do ciała, szamponów. Ich połączenie z wodą pozostawia widoczne ślady, zarówno na drzwiach kabiny, brodziku, jak i płytkach. Warto za każdym razem dokładnie spłukać wszystkie pozostałości po używanych preparatach, płynach do kąpieli czy kosmetykach.

Prawidłowa wentylacja łazienki

Łazienki to specyficzne miejsca, wiele z nich nie posiada okien. Dlatego wentylacja jest utrudniona. Kiedy istnieją możliwości, warto zainwestować w odpowiedni wentylator łazienkowy. Po każdym prysznicu należy pozostawić otwarte drzwi kabiny prysznicowej, jak i od łazienki. Trzeba po prostu sprawić, aby w pomieszczeniu odbywała się cyrkulacja powietrza.

Profesjonalne środki chemiczne

Producenci środków chemicznych do czyszczenia kabin prysznicowych oferują wiele produktów. Przy ich wyborze należy dokładnie sprawdzić właściwości danego środka, tak aby oprócz usunięcia brudu nie zniszczyć w żaden sposób kabiny prysznicowej. Silne detergenty nie powinny być stosowane zbyt często, gdyż mogą niszczyć kabinę, a także nie są zbyt zdrowe dla ludzi.

Ocet jako skuteczny środek do czyszczenia kabin prysznicowych

Ocet jest niezwykle popularnym środkiem do czyszczenia kabin prysznicowych. Jeżeli chce się skutecznie zwalczyć osad powstały z połączenia mydła i wody, należy koniecznie przygotować specjalny roztwór. Połączenie wody i octu idealnie poradzi sobie z zabrudzeniami kabiny prysznicowej. Wystarczy tylko zamoczyć w roztworze gąbkę i dokładnie przetrzeć kabinę. Następnie całość dokładnie spłukać wodą.

Wszechobecne smugi zwalczane octem

Sam ocet idealnie nadaje się na smugi pojawiające się na drzwiach kabiny prysznicowej. Smugi należy dokładnie przetrzeć octem. Po pewnym czasie wszystko spłukać i wysuszyć.

Jak pozbyć się pleśni z kabiny prysznicowej?

Skuteczne pozbycie się pleśni z kabiny prysznicowej wymaga użycia sody oczyszczonej. Sposób działania jest banalnie prosty. Wystarczy sodą oczyszczoną dokładnie szorować miejsca, w których pojawiła się pleśń. Po wyszorowaniu odczekać kilkanaście minut i wszystko dokładnie spłukać wodą.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności