logo
close

Jak wyczyścić żelazko?

5 maja 2018
simpli Komentarze: 0 Kategoria: Sprzęt elektroniczny

Żelazko to jedno z najważniejszych urządzeń w domu. O ile jego obsługa i umiejętność prasowania raczej nie sprawia większości problemów, o tyle mało kto wie, jak o nie zadbać. Jak powinno się czyścić żelazko? Co stosować w przypadku różnego rodzaju zabrudzeń? Jak bezpiecznie, zarówno dla siebie, jak i żelazka przeprowadzić cały proces czyszczenia?

Jak pozbyć się problemów z żelazkiem?

Najważniejsza zasada mówi, że aby żelazko przez wiele lat doskonale służyło domownikom, należy po prostu o nie dbać. Czyli regularnie przeprowadzać czyszczenie, zgodnie z wytycznymi producenta. Ale przecież nie każdy pedantycznie podchodzi do sprzętów domowych i prędzej czy później zmierzy się z problemem zabrudzonego żelazka. Co więc przygotować na różnego rodzaju brud?

Borykając się z woskowym zabrudzeniem, najlepsze domowe sposoby mówią o użyciu gazety. Dokładniej należy żelazko nastawić na maksymalną temperaturę i zacząć prasować gazetę. Prasowanie trwa tak długo, dopóki wosk z żelazka nie zniknie.

Skuteczną metodą na usuwanie tradycyjnego brudu z żelazka, jest użycie octu, którym należy nasączyć szmatkę. Równocześnie żelazko powinno być w lekkim stopniu nagrzane. Następnie powierzchnię żelazka przeciera się szmatką i brud schodzi. W pewnych sytuacjach mieszankę czyszczącą należy wspomóc sodą oczyszczoną. Jednak odradza się wykorzystywać sodę oczyszczoną do czyszczenia żelazek teflonowych. To prosta droga do zniszczenia teflonu.

Po wielu miesiącach użytkowania żelazka oczywistym jest brud, gromadzący się w jego otworach. Usuwanie takich zabrudzeń jest jednak banalnie proste. Wystarczy skorzystać z tradycyjnych patyczków do uszu i za ich pomocą dokładnie wyczyścić dziurki. Zajęcie proste, wymagające jedynie iście benedyktyńskiej cierpliwości.

Na wszelkiego rodzaju oleiste substancje najlepszym środkiem będzie amoniak. Wystarczy dokładnie przetrzeć zabrudzoną powierzchnię, a następnie wszystko poprawić wilgotną szmatką.

Co, kiedy domowe sposoby czyszczenia żelazka nikomu nie są w smak? Wystarczy skorzystać z oferty producentów środków czystości, a mianowicie zdecydować się na środki czyszczące, dedykowane dla żelazek. Różnego rodzaju roztwory, preparaty czy ściereczki, pomogą w skutecznej walce z brudem na żelazku

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności